КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА

Календар активности за спровођење завршног испита можете погледати овде.

Дан Основне школе „Аксентије Максимовић“ у Долову

У Дому културе у Долову дана 21. марта 2019. године одржана је приредба поводом прославе Дана Основне школе „Аксентије Максимовић” у Долову. Приредбу је отворила ученица и водитељка Нина Баковић, рецитовањем „Пролетње песме” Десанке Максимовић. Након тога, хор школе извео је Химну, посвећену Аксентију, за коју је текст и музику написала учитељица Весна Јанкулов, а аранжман је урадила наставница Гордана Стефановић.

Верица Стошић, в. д. директорка школе, пожелела је свима добродошлицу и указала на постигнуте успехе школараца. После обраћања, уследило је представљање забавиштанаца и ученика школе, разним рецитацијама, песмама, играма и игроказима. Део приредбе био је и црквени хор.

Садржајан и богат програм приредбе завршен је песмом, коју су отпевали сви учесници приредбе, али и гости који су се попели на бину заједно са њима. Ове године прослављамо 175 година од рођења великог композитора Аксентија Максимовића, што нам је била додатна мотивација да наша прослава буде што садржајнија и изгледа што боље и лепше.

Окружно такмичење из физике

У нашој школи је 16. марта, 2019. године одржано Окружно такмичење из физике за ученике основних школа. Резултате можете погледати овде.

Обавештење

Поштовани родитељи и ученици,
Према обавештењу Покрајинског секретаријата за образовање АП Војводине и одлуци Владе Републике Србије због епидемије грипа настава је обустављена до 25. фебруара 2019.године.
Настава почиње у понедељак, 25.фебруара, према следећем распореду смена:
разреди 5-8. – преподневна смена,
разреди 1-4. – послеподневна смена.