Уредник | Логовање

Образовање је способност слушања готово свега а да не изгубите живце или самопоуздање.

Резултати школског такмичења из математике

Резултате шклског такмичења из математике можете погледати овде.

Прављење модела ћелије и плућа

Прављење модела ћелије и плућа на часу биологије.

Наставница Милица Небригић.

Министар спорта у Долову

Дана 6. јула 2019. године имали смо част да нашу школу посети министар спорта Вања Удовичић. Министар је обишао школу, фискултурну салу у којој је прве кораке начинио најбољи голман Европе, бивши ученик Дејан Милосављав. У сали су га дочекали ученици наше школе, рукометаши и рукометашице. У циљу побољшања услова школског спорта, министар је директорки школе уручио пригодне поклоне: два гола, четрдесет лопти и две табле са обручима за кошарку. Ученици су имали прилику и част да се друже са министром спорта и да му покажу прве кораке у области рукомета.

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА

Календар активности за спровођење завршног испита можете погледати овде.

Дан Основне школе „Аксентије Максимовић“ у Долову

У Дому културе у Долову дана 21. марта 2019. године одржана је приредба поводом прославе Дана Основне школе „Аксентије Максимовић” у Долову. Приредбу је отворила ученица и водитељка Нина Баковић, рецитовањем „Пролетње песме” Десанке Максимовић. Након тога, хор школе извео је Химну, посвећену Аксентију, за коју је текст и музику написала учитељица Весна Јанкулов, а аранжман је урадила наставница Гордана Стефановић.

Верица Стошић, в. д. директорка школе, пожелела је свима добродошлицу и указала на постигнуте успехе школараца. После обраћања, уследило је представљање забавиштанаца и ученика школе, разним рецитацијама, песмама, играма и игроказима. Део приредбе био је и црквени хор.

Садржајан и богат програм приредбе завршен је песмом, коју су отпевали сви учесници приредбе, али и гости који су се попели на бину заједно са њима. Ове године прослављамо 175 година од рођења великог композитора Аксентија Максимовића, што нам је била додатна мотивација да наша прослава буде што садржајнија и изгледа што боље и лепше.

Окружно такмичење из физике

У нашој школи је 16. марта, 2019. године одржано Окружно такмичење из физике за ученике основних школа. Резултате можете погледати овде.

Обавештење

Поштовани родитељи и ученици,
Према обавештењу Покрајинског секретаријата за образовање АП Војводине и одлуци Владе Републике Србије због епидемије грипа настава је обустављена до 25. фебруара 2019.године.
Настава почиње у понедељак, 25.фебруара, према следећем распореду смена:
разреди 5-8. – преподневна смена,
разреди 1-4. – послеподневна смена.

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДАНА СВЕТОГ САВЕ

У нашој школи дана 27. јануара 2019. године традиционално је обележена школска слава, прослављен је Дан Светог Саве. Ученици школе припремили су пригодан програм, како би одали почаст овом значајном светитељу и просветитељу.

Приредба је отворена хорским наступом и извођењем „Химне Светом Сави“. Након тога, уследило је обраћање директорке школе Верице Стошић, која је пожелела добродошлицу присутнима, а затим и резање колача и предаја кумстава, такође уз пратњу хора.

Приредбу су обележили многобројни рецитали ученика, посвећени Светом Сави, као и велики број песама које је извео школски хор, уз подршку наставнице Гордане Стефановић.

Након школске приредбе, у Дому културе у Долову одржана је Светосавска академија, у сарадњи са Српском православном црквом из Долова и уз подршку Црквеног хора „Свети Александар Невски“.

Обе приредбе посетио је велики број гледалаца и поштовалаца лика и дела првог српског просветитеља - Светог Саве.

Online курсеви енглеског језика

Обавештавамо вас да смо у сарадњи са компанијом LINKgroup обезбедили бесплатне онлине курсеве енглеског језика.
ITAcademy као део компаније LINKgroup овим курсевима пружа одличну прилику ђацима који желе да усаврше и унапреде своје знање енглеског језика, да постану што успешнији у даљем образовању и касније у послу.
Наставници ће одлучити ко ће добити могућност за похађање ових курсева. Уколико будете били један од добитника, добићете поклон код са којим остварујете право на бесплатан онлине курс. Након што добијени кôд унесете на страни пријаве добићете на мејл сва потребна упутства за похађање изабраног онлине курса.
Позивамо све ђаке да се активно укључе у усавршавање знања енглеског језика како би тиме себи отворили што више могућности за даље образовање и развој каријере.

Курсеви енглеског језика

ITAcademy као део компаније LINKgroup овим курсевима пружа одличну прилику ђацима који желе да усаврше и унапреде своје знање енглеског језика, да постану што успешнији у даљем образовању и касније у послу.
Наставници ће одлучити ко ће добити могућност за похађање ових курсева. Уколико будете били један од добитника, добићете поклон код са којим остварујете право на бесплатан онлине курс. Након што добијени кôд унесете на страни пријаве добићете на мејл сва потребна упутства за похађање изабраног онлине курса.