Уредник | Логовање

Образовање је способност слушања готово свега а да не изгубите живце или самопоуздање.

Обавештење покрајинског секретара за образовање

ОБАВЕШТЕЊЕ

ПРЕПОРУКЕ ЗА ПРЕВЕНЦИЈУ COVID-19 У ШКОЛСКОЈ СРЕДИНИ

Обавештавамо Вас да је у сарадњи Министарства здравља, Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Института за јавно здравље "Др Милан Јовановић Батут", Светске здравствене организације и УНИЦЕФ-а, припремљен видео материјал (филм) намењен ученицима основних и средњих школа са кључним препорукама за безбедан боравак у школи. Филм се може преузети на линку: https://we.tl/t-P7WJ8BGFHj

Још корисних линкова:

Превентивне мере - здравствене препоруке Института за јавно здравље "Др Милован Јовановић Батут"

Хигијена руку

Стручна служба наше школе

Psihosocijalna podrska za učenike,roditelje ,nastavnike kroz realizaciju obrazovno-vaspitnog rada na daljinu.

ЛИНК

Распоред емитовања образовних садржаја

Распоред емитовања образовних садржаја можете преузети са следећег линка :

РТС3 - распоред часова 17-21. март

Распоред адаптираног образовног садржаја који ће се емитовати на РТС 3 у периоду од 17-21. марта 2020. године:

Распоред - РТС3

Настава на даљину - обавештење

Обавештење за родитеље :

Обавештење за родитеље - настава на даљину

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Поштована/-и,

У складу са Одлуком о проглашењу ванредног стања на целој територији Републике Србије, која је ступила на снагу вечерас 15. 03. 2020. године, школа неће радити од понедељка 16. 03. 2020. године.

Од уторка,17. 03. 2020. год. Образовно–васпитни рад (НАСТАВА) ће бити организована и спровођена на даљину о чему ће родитељи и ученици бити детаљно информисани од стране учитеља и одељењских старешина .

директор школе

Верица Стошић

Резултати окружног такмичења из физике

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Имајући у виду здравствене препоруке ради спречавања ширења инфекција на терирорији Републике Србије, Допис Министарства просвете, науке и технолошког развоја од 10.03.2020. године и Допис Министарства просвете науке и технолошког развоја од 11.03.2020. године, обавештавају се ученици, запослени и родитељи о следећем:

1. Неопходно је редовно одржавање учионица (проветравање и чишћење)
  2. Неопходно је редовно прање руку
  3. Не додиривати очи, уста и нос неопраним рукама
  4. Не размењивати храну
  5. Не користити исте чаше и флашице за воду
  6. Употребљене папирне марамице и убрусе редовно одлагати у корпе за отпадке
  7. Избегавати већа окупљања по холовима и ходницима за време одмора и исте користе само за пролаз
  8. Препоручује се одлагање прослава и дружења
  9. Не ширити непроверене информације

Све наведено је у функцији превенције евентуалне инфекције и нешто је што је иначе уобичајено.

НАПОМЕНА ЗА РОДИТЕЉЕ: Родитељи уколико примете било какве симптоме код деце који би могли да указују на присуство вируса, треба без одлагања да се обрате надлежним здравственим институцијама (телефони епидемиолошке службе за све информације су 064/8945235 и 0112684566) јер на тај начин штите безбедност своје деце и безбедност других.

Директор школе

О Д Л У К А

Имајући у виду здравствене препоруке ради спречавања ширења инфекције на територији Републике Србије, Допис Министарства просвете, науке и технилошког развоја од 10.03.2020. године и Дописа Министарства просвете науке и технолошког развоја од 11.03.2020. године, директор школе доноси

О Д Л У К У

Именују се лица која ће се старати о спровођењу мера ради спречавања ширења инфекције у   О.Ш. „Аксентије Максимовић“ Долово:

1. Верица Стошић, директор Школе

2. Љиљана Томић, секретар

3. Милена Јаковљевић, наставник предметне наставе

4. Боса Живојновић, настаник разредне наставе

5. Лућијана Чолак, педагог

Именована лица ће обилазити учионице, ходнике и тоалете и контролисати одржавање хигијене у Школи, више пута дневно.

Директор школе