Уредник | Логовање

Образовање је способност слушања готово свега а да не изгубите живце или самопоуздање.

Огледни час

„Скини се с нет-а, не буди аналфабет/a”

Слоган под којим је 20. септембра у нашој школи одржан огледни час. Ученици су били подељени у две групе, а час је имао такмичарски карактер, али не и циљ. Свака група погађала је значења речи задатих од чланова друге групе из “Речника српскога језика” Матице српске, који је школа добила на поклон.

На часу су остварени образовни и васпитни циљеви, а један од битних дугорочних функционалних циљева јесте припрема за Завршни испит, на коме тест Српског језика садржи и питање у вези са познавањем значења речи. На овакав тип часа не наилази се у Наставном плану и програму, али сматрамо да су циљеви остварени на њему врло значајни.

“Скини се с нет-а, не буди аналфабет/a”

Слоган под којим је одржан огледни час 20. септембра 2018. године. Ученици су били подељени у две групе, а час је имао такмичарски карактер, али не и циљ. Свака група погађала је значења речи задатих од чланова друге групе из “Речника српскога језика” Матице српске, који је наша школа добила на поклон. Час је имао значајну образовну и васпитну улогу, али и функционалну, с обзиром на то да представља и припрему за Завршни испит, на коме тест Српског језика садржи и питање у вези са познавањем значења речи.

“Другачији, али исти”

У нашој школи 18. септембра одржана је радионица под слоганом “Другачији, али исти”. Наставник српског језика и књижевности Марија Караџић у сарадњи са дефектологом Иваном Цаковић осмислила је и одржала огледни час на коме су ученици шестог разреда научили једноручну азбуку. На овај начин остварена је и сарадња са Тимом за заштиту од насиља, злостављања и занемаривања.

Почиње нова школска година

Школска 2018/19. година почиње у понедељак, 03. 09. 2018. године. Нижи разреди почињу са јутарњом сменом од 8 часова, а виши разреди са поподневном сменом од 13 часова.

Пријем првака је у 9 часова, а пријем предшколаца у 10 часова.

Желимо свима пуно успеха у новој школској години!

Карневал у Панчеву

Наши ученици су заједно са својим наставницима и ове године учествовали на Карневалу у Панчеву. Поворка је прошла градом 18. јуна. Ове године били смо весели пантомимичари. Гледаоци су маске окарактерисали као оригиналне и уживали су у кореографији коју смо припремили. Посебна захвалност захвалност за читаву организацију иде Ученичком парламенту школе и наставницама Драгани Чавић и Адриани Костадиновски. Како је све то изгледало, можете погледати на фотографијама које прате текст.

Уџбеници

Објављен је списак уџбеника за ученике првог и петог разреда за школску 2018/19 годину. Списак можете погледати овде.

Уџбеници

Екскурзија

Извештај са екскурзије ученика V, VI и VII разреда

Долово – Ваљево – Бранковина – Долово

У четвртак 31.6.2018.године, ученици V, VI и VII разреда наше школе упутили су се на једнодневну екскурзију у пратњи одељењских старешина:Марије Караџић, Маје Обренов, Драгане Чавић, Тање Рашковић, Наташе Јованов - Драгосавац, Љиљане Новковић - Чука, Адриане Костадиновски и Милене Јаковљевић. На екскурзију је ишло 139 ученика.
            Тачно у
8.00 часова аутобус се упутио у правцу ВаљеваДан је био сунчан. Прво одредиште нам је био манастир Лелић у коме су мошти св. Николаја Велимировића, потом и манастир Ћелије у коме је сахрањен Илија Бирчанин, који ћемо упамтити и по 930 степеника који су водили до њега. Игуман и игуманија су нам испричали о историји манастира и њиховим ктиторима а ученици су имали прилику да се одморе у портама манастира.
Наставили смо пут
Ваљева, где смо стигли око 15.30 часова где смо имали паузу за ручак.Потом смо кренули пут Бранковине, где смо се упознали са поставком везаном за нашу славну песникињу Десанку Максимовић начиијем су гробу ученици шестог разреда рецитовали песникињине љубавне и родољубиве песме . Ученицима је најзанимљивија била огледна учионица где су могли да пробају да пишу по малој пешчаној табли која се налази испред њих, и да пишу пером и мастилом. Након спомен комплекса у коме су сахрањени и славни Ненадовићи смо наставили опет ка Ваљеву где смо обишли део Тешњара, Муселимов конак и Бели мост, где се и завршила наша шетња. Наставили смо пут Долова где смо стигли око 22 часа срећни, задовољни и пуни утисака.

"Од ћелије до домена"

Чланови биолошке секције, у пратњи наставнице биологије Верице Стошић, су 20. 5. 2018. године посетили изложбу "Од ћелије до домена" и учествовали у "Дино радионици". Све то се одвијало у Музеју науке и технике у Београду. Ученици су имали прилику да се упознају са моделима бактеријске и биљне ћелије, фосилним остацима биљака и животиња, одслушају предавање о еволуцији живота на планети Земљи.
Током радионице забавили су се правећи моделе фосилних остатака, рачунајући дужину пута Чарлса Дарвина током својих истраживања, рачунајући тежину и висину диносауруса користећи знања из биологије, математике и физике.
Након рада било је времена и за обилазак сталне поставке музеја и забаву у играоници музеја, у којој су ученици имали прилику да виде колико су тешки на поједним планетама, модел торнада, крива огледала, криву собу и још много тога.
Било је лепо, поучно и забавно за све.

Час биологије у летњој учионици

У суботу, 5. 5. 2018. године, ученици 5-2, реализовали су час биологије у летњој учионици. Тема часа: Разликовање дикотоледоних и монокотиледоних биљака, вежба. Практична примена знања. Било је корисно, лепо и занимљиво свима.