Уредник | Логовање

Образовање је способност слушања готово свега а да не изгубите живце или самопоуздање.

Окружно такмичење из физике

У нашој школи је 16. марта, 2019. године одржано Окружно такмичење из физике за ученике основних школа. Резултате можете погледати овде.

Обавештење

Поштовани родитељи и ученици,
Према обавештењу Покрајинског секретаријата за образовање АП Војводине и одлуци Владе Републике Србије због епидемије грипа настава је обустављена до 25. фебруара 2019.године.
Настава почиње у понедељак, 25.фебруара, према следећем распореду смена:
разреди 5-8. – преподневна смена,
разреди 1-4. – послеподневна смена.

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДАНА СВЕТОГ САВЕ

У нашој школи дана 27. јануара 2019. године традиционално је обележена школска слава, прослављен је Дан Светог Саве. Ученици школе припремили су пригодан програм, како би одали почаст овом значајном светитељу и просветитељу.

Приредба је отворена хорским наступом и извођењем „Химне Светом Сави“. Након тога, уследило је обраћање директорке школе Верице Стошић, која је пожелела добродошлицу присутнима, а затим и резање колача и предаја кумстава, такође уз пратњу хора.

Приредбу су обележили многобројни рецитали ученика, посвећени Светом Сави, као и велики број песама које је извео школски хор, уз подршку наставнице Гордане Стефановић.

Након школске приредбе, у Дому културе у Долову одржана је Светосавска академија, у сарадњи са Српском православном црквом из Долова и уз подршку Црквеног хора „Свети Александар Невски“.

Обе приредбе посетио је велики број гледалаца и поштовалаца лика и дела првог српског просветитеља - Светог Саве.

Online курсеви енглеског језика

Обавештавамо вас да смо у сарадњи са компанијом LINKgroup обезбедили бесплатне онлине курсеве енглеског језика.
ITAcademy као део компаније LINKgroup овим курсевима пружа одличну прилику ђацима који желе да усаврше и унапреде своје знање енглеског језика, да постану што успешнији у даљем образовању и касније у послу.
Наставници ће одлучити ко ће добити могућност за похађање ових курсева. Уколико будете били један од добитника, добићете поклон код са којим остварујете право на бесплатан онлине курс. Након што добијени кôд унесете на страни пријаве добићете на мејл сва потребна упутства за похађање изабраног онлине курса.
Позивамо све ђаке да се активно укључе у усавршавање знања енглеског језика како би тиме себи отворили што више могућности за даље образовање и развој каријере.

Курсеви енглеског језика

ITAcademy као део компаније LINKgroup овим курсевима пружа одличну прилику ђацима који желе да усаврше и унапреде своје знање енглеског језика, да постану што успешнији у даљем образовању и касније у послу.
Наставници ће одлучити ко ће добити могућност за похађање ових курсева. Уколико будете били један од добитника, добићете поклон код са којим остварујете право на бесплатан онлине курс. Након што добијени кôд унесете на страни пријаве добићете на мејл сва потребна упутства за похађање изабраног онлине курса.

Новогодишња недеља

Традиционални Новогодишњи маскенбал одржан је последњег дана у првом полугодишту. На састанку Ученичког парламента представници одељења су извлачили цедуље са тематском маском за цело одељење. У 10 часова почео је дефиле. Биране су најбоље маске, а ове године су то били ”Анђели”, ученици одељења 7-3.

Последње недеље, такође, Млади предузетници правили су новогодишње украсе и продавали их у холу школе.

У оквиру пројекта “Божић” одржана је приредба у холу школе. Хор је припремио више песама са овом темом, а ученици су рецитовали песме које су на ову тему написали.

Војна вежба у Долову

Дана 28. новембра Војска Србије представила се војном вежбом у Долову. Наша школа имала је прилике да присуствује представљању војске и да разговара са командиром и мајорем. Они су нам говорили о томе чиме Војска располаже и показали како изгледа пријем у војску, шта све треба обавити и којим редоследом. Такође, указали су нам на предности у односу на служење цивилног војног рока.

Ђак-репортер

Одрастање без насиља

Ове године Дечја недеља оджана је од 1. до 9. октобра, под слоганом МОЈЕ ЈЕ ПРАВО ДА ЖИВИМ СРЕЋНО И ЗДРАВО - за одрастање без насиља". У нашој школи свакодневно су одржаване бројне активности:

У понедељак 1. октобра ученици од 5. до 8. разреда правили су плакате на тему дечјих права на часовима предмета Грађанско васпитање;

У уторак 2. октобра одржана је дебата Ученичког парламента;

У среду 3. октобра ученици 6. разреда су у холу школе продавали слаткише; Посета етно-кући СДАР" у Долову у организацији Актива природних наука;

У четвртак 4. октобра ученици 7. разреда су на часу предмета Домаћинство правили слатке залогаје и продавали их у холу школе; Н часу предмета Грађанско васпитање ученици су гледали презентацију о вршњачком насиљу, а све у окиру пројекта "Прихвати ме";

У петак 5. октобра представници Ученичког парламента посетили су школу у Омољици.

Европски дан језика - Сви смо једнаки

Гестовни говор. Зато што језик није само говорни, већ и знаковни. Европски дан језика.
"Не ругај се". (Делта фондација)