Карневал у Панчеву

Наши ученици су заједно са својим наставницима и ове године учествовали на Карневалу у Панчеву. Поворка је прошла градом 18. јуна. Ове године били смо весели пантомимичари. Гледаоци су маске окарактерисали као оригиналне и уживали су у кореографији коју смо припремили. Посебна захвалност захвалност за читаву организацију иде Ученичком парламенту школе и наставницама Драгани Чавић и Адриани Костадиновски. Како је све то изгледало, можете погледати на фотографијама које прате текст.

Уџбеници

Објављен је списак уџбеника за ученике првог и петог разреда за школску 2018/19 годину. Списак можете погледати овде.

Уџбеници

Екскурзија

Извештај са екскурзије ученика V, VI и VII разреда

Долово – Ваљево – Бранковина – Долово

У четвртак 31.6.2018.године, ученици V, VI и VII разреда наше школе упутили су се на једнодневну екскурзију у пратњи одељењских старешина:Марије Караџић, Маје Обренов, Драгане Чавић, Тање Рашковић, Наташе Јованов - Драгосавац, Љиљане Новковић - Чука, Адриане Костадиновски и Милене Јаковљевић. На екскурзију је ишло 139 ученика.
            Тачно у
8.00 часова аутобус се упутио у правцу ВаљеваДан је био сунчан. Прво одредиште нам је био манастир Лелић у коме су мошти св. Николаја Велимировића, потом и манастир Ћелије у коме је сахрањен Илија Бирчанин, који ћемо упамтити и по 930 степеника који су водили до њега. Игуман и игуманија су нам испричали о историји манастира и њиховим ктиторима а ученици су имали прилику да се одморе у портама манастира.
Наставили смо пут
Ваљева, где смо стигли око 15.30 часова где смо имали паузу за ручак.Потом смо кренули пут Бранковине, где смо се упознали са поставком везаном за нашу славну песникињу Десанку Максимовић начиијем су гробу ученици шестог разреда рецитовали песникињине љубавне и родољубиве песме . Ученицима је најзанимљивија била огледна учионица где су могли да пробају да пишу по малој пешчаној табли која се налази испред њих, и да пишу пером и мастилом. Након спомен комплекса у коме су сахрањени и славни Ненадовићи смо наставили опет ка Ваљеву где смо обишли део Тешњара, Муселимов конак и Бели мост, где се и завршила наша шетња. Наставили смо пут Долова где смо стигли око 22 часа срећни, задовољни и пуни утисака.