Министар спорта у Долову

Дана 6. јула 2019. године имали смо част да нашу школу посети министар спорта Вања Удовичић. Министар је обишао школу, фискултурну салу у којој је прве кораке начинио најбољи голман Европе, бивши ученик Дејан Милосављав. У сали су га дочекали ученици наше школе, рукометаши и рукометашице. У циљу побољшања услова школског спорта, министар је директорки школе уручио пригодне поклоне: два гола, четрдесет лопти и две табле са обручима за кошарку. Ученици су имали прилику и част да се друже са министром спорта и да му покажу прве кораке у области рукомета.

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА

Календар активности за спровођење завршног испита можете погледати овде.

Дан Основне школе „Аксентије Максимовић“ у Долову

У Дому културе у Долову дана 21. марта 2019. године одржана је приредба поводом прославе Дана Основне школе „Аксентије Максимовић” у Долову. Приредбу је отворила ученица и водитељка Нина Баковић, рецитовањем „Пролетње песме” Десанке Максимовић. Након тога, хор школе извео је Химну, посвећену Аксентију, за коју је текст и музику написала учитељица Весна Јанкулов, а аранжман је урадила наставница Гордана Стефановић.

Верица Стошић, в. д. директорка школе, пожелела је свима добродошлицу и указала на постигнуте успехе школараца. После обраћања, уследило је представљање забавиштанаца и ученика школе, разним рецитацијама, песмама, играма и игроказима. Део приредбе био је и црквени хор.

Садржајан и богат програм приредбе завршен је песмом, коју су отпевали сви учесници приредбе, али и гости који су се попели на бину заједно са њима. Ове године прослављамо 175 година од рођења великог композитора Аксентија Максимовића, што нам је била додатна мотивација да наша прослава буде што садржајнија и изгледа што боље и лепше.

Окружно такмичење из физике

У нашој школи је 16. марта, 2019. године одржано Окружно такмичење из физике за ученике основних школа. Резултате можете погледати овде.