"Од ћелије до домена"

Чланови биолошке секције, у пратњи наставнице биологије Верице Стошић, су 20. 5. 2018. године посетили изложбу "Од ћелије до домена" и учествовали у "Дино радионици". Све то се одвијало у Музеју науке и технике у Београду. Ученици су имали прилику да се упознају са моделима бактеријске и биљне ћелије, фосилним остацима биљака и животиња, одслушају предавање о еволуцији живота на планети Земљи.
Током радионице забавили су се правећи моделе фосилних остатака, рачунајући дужину пута Чарлса Дарвина током својих истраживања, рачунајући тежину и висину диносауруса користећи знања из биологије, математике и физике.
Након рада било је времена и за обилазак сталне поставке музеја и забаву у играоници музеја, у којој су ученици имали прилику да виде колико су тешки на поједним планетама, модел торнада, крива огледала, криву собу и још много тога.
Било је лепо, поучно и забавно за све.