Светски дан књиге

Поводом Светског дана књиге и ауторских права, 23. априла, ученици ОШ “Аксентије Максимовић” из Долова, заједно са својим наставницама српског језика Наташом Јованов Драгосавац и Маријом Караџић, гостовали су у ОШ “Сава Максимовић” у Мраморку, приликом одржавања угледног часа, чија је тема била “Јунаци живе у читанкама”. Час је протекао у пријатној атмосфери, читани су изабрани радови ученика, а комисија је одабрала најбоље радове. Библиотекарка Мариника Пурић, која је радница обе школе и професорка српског језика Драгана Пауновић припремиле су књиге, као награде за одабране радове ученика школе из Долова, као и за награђене радове ученика школе у Мраморку. Литарарне радове о јунацима пратили су и ликовни радови истих. Надамо се да ће се и наредних година остваривати оваква сарадња двеју школа.