Огледни час

„Скини се с нет-а, не буди аналфабет/a”

Слоган под којим је 20. септембра у нашој школи одржан огледни час. Ученици су били подељени у две групе, а час је имао такмичарски карактер, али не и циљ. Свака група погађала је значења речи задатих од чланова друге групе из “Речника српскога језика” Матице српске, који је школа добила на поклон.

На часу су остварени образовни и васпитни циљеви, а један од битних дугорочних функционалних циљева јесте припрема за Завршни испит, на коме тест Српског језика садржи и питање у вези са познавањем значења речи. На овакав тип часа не наилази се у Наставном плану и програму, али сматрамо да су циљеви остварени на њему врло значајни.

“Скини се с нет-а, не буди аналфабет/a”

Слоган под којим је одржан огледни час 20. септембра 2018. године. Ученици су били подељени у две групе, а час је имао такмичарски карактер, али не и циљ. Свака група погађала је значења речи задатих од чланова друге групе из “Речника српскога језика” Матице српске, који је наша школа добила на поклон. Час је имао значајну образовну и васпитну улогу, али и функционалну, с обзиром на то да представља и припрему за Завршни испит, на коме тест Српског језика садржи и питање у вези са познавањем значења речи.

“Другачији, али исти”

У нашој школи 18. септембра одржана је радионица под слоганом “Другачији, али исти”. Наставник српског језика и књижевности Марија Караџић у сарадњи са дефектологом Иваном Цаковић осмислила је и одржала огледни час на коме су ученици шестог разреда научили једноручну азбуку. На овај начин остварена је и сарадња са Тимом за заштиту од насиља, злостављања и занемаривања.

Почиње нова школска година

Школска 2018/19. година почиње у понедељак, 03. 09. 2018. године. Нижи разреди почињу са јутарњом сменом од 8 часова, а виши разреди са поподневном сменом од 13 часова.

Пријем првака је у 9 часова, а пријем предшколаца у 10 часова.

Желимо свима пуно успеха у новој школској години!