Светски дан књиге

Поводом Светског дана књиге и ауторских права, 23. априла, ученици ОШ “Аксентије Максимовић” из Долова, заједно са својим наставницама српског језика Наташом Јованов Драгосавац и Маријом Караџић, гостовали су у ОШ “Сава Максимовић” у Мраморку, приликом одржавања угледног часа, чија је тема била “Јунаци живе у читанкама”. Час је протекао у пријатној атмосфери, читани су изабрани радови ученика, а комисија је одабрала најбоље радове. Библиотекарка Мариника Пурић, која је радница обе школе и професорка српског језика Драгана Пауновић припремиле су књиге, као награде за одабране радове ученика школе из Долова, као и за награђене радове ученика школе у Мраморку. Литарарне радове о јунацима пратили су и ликовни радови истих. Надамо се да ће се и наредних година остваривати оваква сарадња двеју школа.

Пробни завршни испит - задаци и решења

Српски језик

Комбиновани тест

Наши биолози

Биолози и даље нижу успехе на такмичењима. Ове године, наша школа је била домаћин Општинског такмичења које је одржано 17. 3. 2018. године. Ученици наше школе остварили су следеће резултате: Саша Станковић, ученик одељења 5-1, освојио је 3. место; Рајић Петар и Вуковић Никола, ученици одељења 6-3, освојили су 2. место и ученик одељења 8-3, Филип Марковић, освојио је 2. место, и као ученик са највише освојених бодова у Општини Панчево, директан пласман на окружно такмичење које ће бити одржано 21. 4. 2018. године у Уљми. Честитамо свим ученицима и њиховим предметним наставницама Александри Вељковић и Верици Стошић.

Школски часопис

svici2svici3svici4svici5svici6